Пятница, 05.03.2021, 01:11
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

SCHOOL DIGEST


Главная » 2012 » Декабрь » 7 » Сонця і правди сурмач
22:06
Сонця і правди сурмач
14 листопада 2012 року виповнилось 100 років з дня народження видатного українського поета, перекладача, літературного критика Андрія Малишка.
Протягом життя Андрій Малишко видав близько сорока збірок. У літературу ввійшов як поет-пісняр, бо пісні на його вірші стали народними. У творчому доробку поета понад сто пісень. Андрій Малишко співпрацював із багатьма композиторами, але найбільше - з Платоном Майбородою. Найвідоміші з них: "Пісня про рушник", "Стежина", "Вчителько моя", "Київський вальс". На слова Андрія Малишка писали музику композитори Пилип Козицький, Левко Ревуцький, Михайло Вериківський, Григорій Майборода та Олександр Білаш.  Андрій Самійлович Малишко залишив нам не лише пісенну й поетичну спадщину, він також є автором багатьох публіцистичних та літературно-критичних творів. Доволі плідною була і його перекладацька діяльність.
6 грудня 2012 року у Горлівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №42 відбувся творчий вечір "Андрій Малишко: слово і пісня", проведений спільно завідуючою бібліотекою міського Будинку Вчителя Шалда Наталією Іванівною та вчителями української мови та літератури Кашлаковою Наталією Вікторівною та Ожуховською Наталією Миколаївною. Пролунали теплі спогади про Андрія Самійловича, вірші у виконанні учнів 7-х, 9-х, 10 класів, пісні у виконанні учасників художньої самодіяльності Будинку Вчителя Л.В.Єрмак, С.В.Королевської, А.Ф.Сімакової під акомпанемент Гасинця С.І. (акордеон).
Поєднання музики та поезії, помножене на емоційний ентузіазм учасників, яскраво продемонструвало повагу, інтерес до творчості поета, щире захоплення нею.
 
Бібліотекар ГЗОШ № 42 Дуднік О.В.
Просмотров: 394 | Добавил: ollegg | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0